Merdiven Korkuluğu Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler!

Estetik bir binaya sahip olmak için birçok detayı iyi düşünmek gerekiyor. Yaşam alanlarının mimari açıdan değerlendirilerek, daha işlevsel kılınması meselesi son zamanların en çok ilgili olunan konuları arasında yer alıyor. Bu nedenle akıllı ev tasarımları kapsamında kendisini temizleyebilen ev çalışmaları gibi işlevsellikte çığır açacak yeniliklerin peşinde koşuluyor.

Henüz bu derece gelişmiş yapı projeleri yaygınlaşmasa bile mevcut yapılar için doğru ve kaliteli malzeme seçimiyle verimlilik sağlanıyor. Verimlilik için dikkat edilen noktalardan birisi, merdiven korkuluklarının yapısına yöneliktir. Merdiven korkulukları için seçilen malzeme ise, alüminyum küpeştedir. Özellikle işlevsellik açısından birçok korkuluk modeline göre ön planda tutuluyor.

Neden mi?

Aklınıza şu gelebilir. Modern yapılarda bina merdiveninin nerede olduğu bile unutuluyor. Dolayısıyla artık merdiven korkuluğuna gerek yok. Bu şekilde bir mantığın doğruluğu tartışılsa da, bina içerisindeki merdivenler için korkuluk yapılması mevzuat gereği bir uygulamadır. Bununla beraber,  merdiven korkuluklarının kullanım amaçları çok farklı olabiliyor. Bina içerisindeki merdiven güvenliğini sağlamak en başta olsa da, dekoratif bir görünüm için de tercih edilebiliyor. Hatta bina girişinde alüminyum küpeştelerin lüks görünümlerinden faydalanmak için uygulama yapıldığını bile ifade etmek mümkündür.

Merdiven Korkuluk Seçimi

Merdiven korkulukları birçok malzemeden üretilebiliyor. Ferforje ürünlerinin yanı sıra, ev içerisinde uygulanacak merdiven korkulukları için ahşap üretimler de söz konusu olabiliyor. Ancak ferforje veya ahşap modellerin sundukları verimlilik, alüminyum küpeşteler kadar değildir. Bunun öncelikli sebebi, ferforje ve ahşap gibi maddeler kullanılarak imal edilen ürünlerin bakım gereksinimlerinin olması ve uzun  süre kullanım açısından iyi bir performans sunmamasıdır.

Alüminyum küpeşte modelleri ise, temizliği kolay ve bunun dışında bir bakım gerektirmez. Ayrıca geri dönüşümü mümkündür. Yapıya zarar vermez. Uzun süre kullanıma uygun ve dekoratif açından da uygulanan mekana lüks bir görünüm kazandırır. Tüm bu niteliklerinden ötürü son zamanlar için modern yapılarda tercih edilen Fransız balkon, cam,köşe balkon ve merdiven korkulukları alüminyum küpeştedir. Uygun fiyatı ve montaj gibi işlemlerinin oldukça basit şekilde gerçekleşmesi tercih edilebilirliğini arttıran diğer hususlar arasında yer alıyor.

Siz de, modern yapılarınız için verimlilik sağlayacak alüminyum küpeşteleri kullanın! Yapınıza artı değer kazandırın.

 Bir Cevap Yazın