Alüminyum Korkuluk

Merdivenler, teraslar, balkonlar, asma kat ve bina girişleri gibi birçok uygulama yeri bulunan korkuluklar için alüminyum küpeşte çözümleri, hem güvenli hem de dekoratif bir model olmaktadır. Korkuluk tercihlerinde önemli bir malzeme olarak kullanılan alüminyum, geniş ürün yelpazesi nedeniyle de tercih edilmektedir.

Alüminyum küpeşte kullanmanın sağlayacağı avantajlar:

Betays Alüminyum, korkuluk projeleri için geliştirdiği alüminyum küpeşte modellerini merdiven, balkon, bahçe ve asma kat ihtiyaçlarına yönelik kendi bünyesinde üretmektedir. Deneyimli firma, alüminyum korkuluk kullanımdan elde edilecek avantajları da şu şekilde listelemektedir:

  1. İç mimari yaklaşımlar açısından önemli bir görsellik sağlamaktadır. Havuz kenarları, bina önleri ve balkonlar için farklı stillerde geliştirilen korkuluklar, güvenliği sağlamakla birlikte, görselliğe de katkı sunmaktadır.
  2. Alüminyum küpeşteler diğer korkuluk malzemelerine göre daha kullanışlı ve uzun ömürlü olmaktadır.
  3. Mutat temizlikleri dışında hiçbir bakım gerektirmeksizin uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.
  4. Dayanıklı, estetik ve paslanmaz olmaları yapıların değerini arttırmaktadır.
  5. Her yapı için farklı çözümler sunulabilmektedir. Sadece dış mekanlarda değil, iç mekanlara da kolaylıkla uygulanabilmektedir.
  6. Geri dönüşüme uygun ve demontaj özellikleri sayesinde doğayla dosttur.

Betays Alüminyum, korkuluk çözümleri için müşteri taleplerine en uygun çözümleri üretmektedir. Birbirinden farklı alüminyum küpeşte modeline sahip firma, iç ve dış mekan için müşterilerin dekoratif kriterleri kapsamında da butik modeller tasarlamaktadır.

Alüminyum korkuluk çözümlerinde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Doğru bir firmadan temin edilecek alüminyum korkuluklar, yukarıda saydığımız avantajları elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak müşteri odaklı çözüm üretmeyen firmalardan temin edilecek çözümler için bunu söyleyebilmek zordur. Bu bakımdan alüminyum korkuluklarda dikkat edilmesi gereken önemli kısımlar şunlardır:

  1. Korkulukların elle kaplanılan ve boru şeklinde olan kısmı 50 mm likdir. Bunun et kalınlığının 2 mm olması gereklidir. Daha az et kalınlığında dökülen mm likler, dayanıklılık açısından problem yaratabilir. Herhangi bir darbe durumunda kaynak yerlerinde kırılma yaşanabilmektedir.
  2. Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta, alüminyum korkuluk montajının 40 mm’lik dolu ayaklarla yapılmasıdır. Bu kriter, alüminyum korkuluklarının daha sağlam ve dayanıklı olması sağlamaktadır.

Bazı firmalar, müşteriyle anlaşma noktasında fiyat avantajı sağlamak için bu iki kısma dikkat etmeyip, daha düşük dökümler kullanarak, kalitesiz alüminyum korkuluk montajına neden olurlar. Korkulukların güvenlik açısından arz ettiği önem düşünüldüğünde, kalite standartlarının altında olacak alüminyum korkulukları estetik açıdan başarılı, güvenlik açısından da zayıf ve risk yaratacak bir ürün haline gelecektir.

Betays Alüminyum tarafından dayanıklı, güvenilir ve estetik alüminyum küpeşte çözümlerinden taviz verilmemektedir. Kaliteli çözümler için hemen irtibata geçebilirsiniz.Bir Cevap Yazın